2017 Powerlifting Australia Referees

Cat 1

Name Location
Wilks, Robert Melbourne
Myers, John Sydney
Orr, Robert Sydney
Thorogood, Gordon Sydney

Cat 2

Name Location
Allen, Helen Brisbane
Germanchis, Priscilla Melbourne
Jame, David Melbourne
O’Brien, Vicki Melbourne
Ridings, Joel Mildura
Baxter, Nathan Perth
Scherini, Alan Perth
Dwarte, Lee-Anne Sydney
Macken, Mary Sydney
Vaughan, David Sydney

National

Name Location
Little, Steve Adelaide
Dorn, Nick Brisbane
Helmke, Lucas Brisbane
How Lum, Stephen Brisbane
Keong, Dave Brisbane
Lagis, Theodore Brisbane
Muir, Sean Brisbane
Napper, Dave Brisbane
Polke, Ben Brisbane
Thompson, Paul Brisbane
Feher, Jacqueline Cairns
Wright, Elias Cairns
Cauchi, Kerri-Anne Melbourne
Evans, Katrina Melbourne
Kania, Janusz Melbourne
Luu, Nghiep Melbourne
Navarro, Tamara Melbourne
Roberts, Clive Melbourne
Tang, Andrew Melbourne
Bristow, Maxwell Jeffrey Newcastle
Murray, Clarecia Perth
Aaddenzo, Dokola Sydney
Feltham, Anthony (Tony) Sydney
Hogue, Glenn Sydney
Schumacher, Greta Sydney
Tikka, Matti Sydney
Whittington, Cameron Sydney
Whymark, Patrick Sydney
Horne, Damien Townsville

Provisional

Name Location
Presutti, Glenda Albury
Beer, Joseph Brisbane
Buffier, Boyd Brisbane
Callaghan, Joshua Brisbane
Chilton, Kathryn Brisbane
Cuthbert, Owen Brisbane
Elliott, Jasmin Brisbane
Fava, Libby Brisbane
Hayes, Mitchell Brisbane
Loke, Vince Brisbane
McMaster, Ben Brisbane
Mitchell, Sally Brisbane
Vogler Smith, Raissa Brisbane
Walter, David Brisbane
Woodward, Adam Brisbane
Angel, Clair Canberra
Craven, Elizabeth Canberra
Craven, Leon Canberra
Hanson, Linda Canberra
Hinchley, Megan Canberra
Kivshar, Amie Canberra
Mastrolembo, Kieren Canberra
Smith, Rohan Canberra
Chippendale, Carla Darwin
Hewitt-Jones, Tom Darwin
Shugg, Julie Darwin
Smith, Rhiannan Darwin
Wikander, Lolita Darwin
Coral, Jean Hobart
McKay, Madonna Hobart
McKay, Erica Hobart
Wyllie, Trent Hobart
Rodgers, Michelle Melbourne
Barbuto, Michael Melbourne
Cauchi, John Paul Melbourne
Censori, Michael Melbourne
Ho, Wing Melbourne
Le, Lyndon Melbourne
Lowe, Brandon Melbourne
Mendoza, Armielyn (Mel) Melbourne
Tey, Nadine Melbourne
Trapani, Carmelina Melbourne
Wong, Joon-Ming Melbourne
Woodbridge, Michael Melbourne
Chandra, Stefanus Perth
Croft, Lauren Perth
Duncan, Kezia Perth
Lewis, Caitlyn Perth
Neve, Chris Perth
O’Donnell, Rebecca Perth
Schlemmer, Erika Perth
Speering, Paul Perth
Avei, Leti Rockhampton
Farrar, Tallis Rockhampton
Greentree, Greg Rockhampton
Greentree, Krishelle Rockhampton
Hansen, Glenn Rockhampton
Hopson, Kara Rockhampton
Iwers, Angus Rockhampton
McKee, Christine Rockhampton
Thomasson, Samantha Rockhampton
Asfaganov, Alex Sydney
Cheung, David Sydney
Drury, Kate Sydney
Duggan, Sarah Sydney
Kempton, Hollie Sydney
Morris, Jane Sydney
Paramore, Brendan Sydney
Sayed, Ali Sydney
Wong, Serlina Sydney
Wyatt, Bree-Danielle Sydney
Adams, Luke Townsville
Dingle, Ross Townsville
Gardiner, Abi Townsville
Lynch, Therese Townsville
Smith, Suzanne Townsville
Tanzer, Megan Townsville
Vinci, Richi Townsville
Cristina, Ciraudo Wollongong
Pascoe, Courtney Wollongong
Saywell, Jessica Wollongong